Kiedy należy przejść na projektowanie BIM?

Każdego dnia doświadczamy następujących stwierdzeń z wielu biur projektowych i rysunkowych, które obecnie nie korzystają z oprogramowania BIM (Modelowanie Informacji o Budynku) (ang. Building Information Modeling) CAD:

  • "Kiedy powinienem zajmować się tematem BIM? Nie mam na to czasu właśnie teraz."
  • "W chwili obecnej nie jesteśmy nawet zobowiązani do zapewnienia BIM. Będziemy czekać, aż BIM do nas przyjedzie."
  • "Nie zapłacę za przejście na BIM."
  • "Jak mam wprowadzić taką zmianę w uzupełnieniu do codziennej pracy?"

W tym świetle właściwy czas, by zająć się czymś nowym, nigdy nie jest właściwy. Dominujący codzienny biznes jest zawsze na pierwszym planie i uniemożliwia to. Ważne jest jednak, aby wiedzieć, że metoda planowania BIM będzie w przyszłości odgrywała rolę w każdym biurze. Nie wszystkie branże i klienci będą korzystać z BIM w tym samym czasie, ale za kilka lat będzie to standard dla wszystkich.

Zbrojenie

Planowanie przyszłości z BIM

Jeśli do tego czasu firma nie jest dobrze przygotowana na BIM, nastąpi bardzo trudna faza zmian. Dlatego ważne i nieuniknione jest poważne potraktowanie BIM dzisiaj i nie odkładanie tej kwestii na czas nieokreślony.

Teraz nadszedł czas, aby optymalnie ustawić się do tego tematu i poradzić sobie z odpowiednim oprogramowaniem. Zatrudniając jednego lub dwóch pracowników powinieneś zacząć zdobywać doświadczenie w codziennej pracy projektowej z oprogramowaniem BIM. Oczywiście przewaga tej metody planowania dla własnego przedsiębiorstwa powinna być na pierwszym planie. Tylko wtedy, gdy własne biuro uzyska z tego pozytywne doświadczenia, szerokie uznanie, a tym samym udane przejście całego przedsiębiorstwa na metodę planowania BIM, może się udać.

Zalety technologii BIM

Jeśli posiadasz już dziś know-how BIM, może to wkrótce dać Ci decydującą przewagę nad konkurencją. Ale ta metoda planowania szybko stanie się niezastąpiona i niezwykle pomocna dla Państwa firmy:

  • Zauważysz mniej błędów w planowaniu w swoich projektach,
  • W przypadku zmian będą one działać i działać szybciej,
  • Podczas spotkania poświęcasz więcej uwagi wyjaśniając swoje punkty widzenia za pomocą modeli 3D,
  • Użyjesz automatycznej kontroli konfliktów i za jednym naciśnięciem przycisku będziesz oceniać swoje projekty.

Wreszcie, wszyscy zaangażowani w projekt będą cieszyć się z pracy z nowoczesnym oprogramowaniem BIM 3D CAD, Twoi koledzy i pracownicy będą bardziej zmotywowani, a firma może zaoferować nowym pracownikom interesujące i przyszłościowe miejsce pracy.

Bezpłatna prezentacja na żywo oprogramowania BIM CAD

Zainwestuj już dziś w standard jutra i uzyskaj dobry pierwszy przegląd w ramach indywidualnej prezentacji na żywo trwającej ok. 1,5 godziny. Przyjrzyj się firmie STRAKON i zastanów się nad przyszłymi zadaniami w Twojej firmie. Aktywnie wspieramy Państwa w codziennej pracy i towarzyszymy w zmianie na BIM, obiecujemy!

Umów się z nami na spotkanie w celu prezentacji na żywo oprogramowania BIM CAD STRAKON.

Uzgodnienie terminu
Jesteś zainteresowany?

Pozwól nam bez zobowiązań doradzić i dowiedz się, jakie korzyści zaoferować może Ci nasze oprogramowanie.

Prezentacje

Obejrzyj niewiążącą demonstrację produktów DICAD przez Internet.

BIM - Building Information Modeling

Co to jest BIM?

BIM oznacza Building Information Modeling modelowanie informacji o budynku. Ten proces planowania koncentruje się w szczególności na bezpieczeństwie kosztów, przestrzeganiu harmonogramów, poprawie jakości i szybkim osiągnięciu celu.

Dowiedz się więcej na temat "BIM":

BIM w projekcie konstrukcyjnym