Nowe rozwiązanie branżowe dla półprefabrykatów "w drodze"!

Nowe rozwiązanie branżowe do planowania i produkcji półprefabrykatów od DICAD jest w praktycznym użyciu od grudnia 2022 roku.

Najnowocześniejszy system CAD dla inżynierów budownictwa od DICAD - STRAKON 2024

Jak określić, czy system CAD będzie towarzyszył Twojemu biuru w przyszłości, czy raczej go spowolni?

STRAKON 2023 – Klienci decydują o zawartości nowej wersji!

DICAD ciężko programuje, aby sprostać potrzebom praktyków! Informacje z licznych rozmów z klientami, wyniki spotkań grup roboczych oraz prośby klientów doprowadziły do powstania dużej liczby nowych funkcjonalności w STRAKON 2023.

STRAKON – BIM-CAD dla inżynierów budownictwa we wszystkich obszarach planowania!

Firma DICAD, producent oprogramowania budowlanego z Kolonii, co roku intensywnie rozwija BIM-CAD "STRAKON" dla inżynierów budownictwa.

KONSTRUKCJA STALOWA 3D-BIM i KONSTRUKCJA MASOWA w jednym systemie CAD!

Połączenie profesjonalnego wykonania projektu konstrukcyjnego, zbrojeniowego i konstrukcji stalowej w jednym systemie jest bardzo atrakcyjne dla projektantów konstrukcji nośnych pod wieloma względami.

Nowe oprogramowanie do planowania półfabrykatów, takich jak podwójne ściany i stropy prefabrykowane

Jak można sobie wyobrazić najnowocześniejsze zautomatyzowane planowanie półfabrykatów w dzisiejszych czasach? Odpowiedź nadchodzi z DICAD.

STRAKON 2022: Gwarantowane zbrojenie

W wersji 2022 oprogramowanie do projektowania konstrukcji nośnych, zbrojenia i prefabrykatów STRAKON firmy DICAD wyznacza nowe standardy w dziedzinie BIM, projektowania konstrukcji budowlanych, architektury i mostów.

Trend – Automatyzacja w zakładach produkujących prefabrykaty budowlane

Zakłady prefabrykacji (podwójne ściany, prefabrykaty stropowe...) od dziesięcioleci są liderami w zakresie automatyzacji. W zasadzie Przemysł 4.0 jest już od jakiegoś czasu częścią tamtejszej codzienności.

STRAKON 2021: Jedno oprogramowanie BIM CAD do wszystkiego

Wraz z nową wersją 2021, oprogramowanie DICAD do projektowania konstrukcji nośnych, zbrojenia, i prefabrykatów STRAKON zostało rozszerzone w zakresie BIM, projektowania architektonicznego i mostów.

IBC Ingenieurbau-Consult: Projekt deskowania i zbrojenia do potęgi trzeciej

W związku z rosnącym zapotrzebowaniem na planowanie zorientowane na komponenty, firma IBC Ingenieurbau-Consult GmbH przestawiła się ostatnio na oprogramowanie CAD STRAKON firmy DICAD obsługujące BIM. Dyrektorzy zarządzający działem konstrukcyjnym informują o doświadczeniach z przejścia z planowania 2D na 3D w projekcie konstrukcyjnym.

Certyfikacja STRAKON IFC4

STRAKON jest oficjalnie certyfikowany przez buildingSMART International IFC4. Oznacza to, że wymiana danych IFC ze STRAKONEM odbywa się zgodnie z ustalonymi i oficjalnie sprawdzonymi kryteriami.

Wymiana BIM pomiędzy CAD i programami statycznymi FEM - Przez głowę do żołądka

Nie tylko od momentu pojawienia się tematu BIM, ale także od czasu, gdy w programie znalazło się hasło BIM, pojawiło się marzenie o wprowadzeniu tylko jednego modelu zamiast modelu statycznego i geometrycznego.

STRAKON 2020 - mosty BIM / Designer tuneli

W STRAKONIE 2020 zintegrowany jest nowy moduł BIM Bridge/Tunnel Designer firmy DICAD. Dzięki temu projekty infrastrukturalne mogą być realizowane elegancko, praktycznie i szybko za pomocą metody planowania BIM w STRAKON.

Zbrojenie Cube - nowa generacja tworyenia zbrojenia w BIM

Czy dobre rzeczy mogą być jeszcze lepsze? Firma STRAKON znana jest od dziesięcioleci z doskonałych możliwości w zakresie projektowania zbrojenia. W DICAD wykorzystaliśmy tę wiedzę, aby opracować jeszcze lepsze narzędzie do zbrojenia.

Porównanie modeli i współpraca BIM bezpośrednio w jednym programie

Jeśli jesteś zaangażowany w projekt BIM, jest wiele osób, które generują dane modelowe. Ponieważ proces planowania nie jest ulicą jednokierunkową, a planowanie w trakcie budowy jest na porządku dziennym, specjalistyczne modele muszą być wielokrotnie porównywane ze sobą.

STRAKON 2020: Oprogramowanie na następną dekadę

Wraz z nową wersją 2020 oprogramowanie do modelowania i projektowania STRAKON firmy DICAD rozszerza swój zakres funkcjonalny w ważnych obszarach związanych z projektowaniem konstrukcji.

Glass GmbH Bauunternehmung: Najpierw 2D, następnie 3D i BIM

Glass GmbH jest średniej wielkości firmą budowlaną. Thomas Böck, kierownik budowy, opowiada o swoich doświadczeniach we wprowadzaniu oprogramowania 3D z obsługą BIM do planowania konstrukcji, zbrojenia i deskowania.

Nowa wersja 2019: STRAKON buduje mosty

Nowa wersja 2019 oprogramowania STRAKON firmy DICAD do planowania konstrukcji, zbrojenia i prefabrykacji umożliwia teraz również zautomatyzowane planowanie poszczególnych konstrukcji nośnych mostów.

Kiedy należy przejść na projektowanie BIM?

Każdego dnia doświadczamy następujących stwierdzeń z wielu biur projektowych i rysunkowych, które obecnie nie korzystają z oprogramowania BIM CAD: "Kiedy powinienem zajmować się tematem BIM? Nie mam na to czasu właśnie teraz".

Projektowanie konstrukcji 2D, 3D i BIM CAD w jednym systemie

Metody planowania CAD ulegają obecnie zmianie. Dziś i najpóźniej w niedalekiej przyszłości ważne jest, aby każde biuro oferowało modele 3D i planowanie BIM w uzupełnieniu do planowania 2D CAD.

Konstrukcja formy dla gotowych elementów: Nowy moduł szalunkowy STRAKON do automatyzacji produkcji form wtryskowych

Złożona geometria i rosnąca presja czasu sprawiają, że planowanie i produkcja poszczególnych elementów betonowych staje się coraz większym wyzwaniem.

Planowanie zbrojenia: chodzi o łatwość modyfikacji!

"Planowanie podczas budowy" staje się coraz bardziej standardem. Rozwiązania CAD do planowania konstrukcji, zbrojenia i prefabrykatów, takie jak STRAKON firmy DICAD, pozwalają na elastyczne reagowanie na krótkoterminowe zmiany i unikanie błędów w planowaniu.

Komunikaty prasowe – Jesteśmy na bieżąco

Tutaj znajdziesz chronologicznie uporządkowane komunikaty prasowe, wiadomości i aktualne informacje na temat naszego oprogramowania CAD STRAKON, naszej firmy i usług DICAD Systeme GmbH.

Jesteś zainteresowany?

Pozwól nam bez zobowiązań doradzić i dowiedz się, jakie korzyści zaoferować może Ci nasze oprogramowanie.

Prezentacje

Obejrzyj niewiążącą demonstrację produktów DICAD przez Internet.