Porównanie modeli i współpraca BIM bezpośrednio w jednym programie - bezpośrednio w programie CAD

Jeśli jesteś zaangażowany w projekt BIM, jest wiele osób, które generują dane modelowe. Ponieważ proces planowania nie jest ulicą jednokierunkową, a planowanie w trakcie budowy jest na porządku dziennym, specjalistyczne modele muszą być wielokrotnie porównywane ze sobą. Można to zrobić lokalnie za pomocą specjalnie zaprojektowanego oprogramowania.

Z punktu widzenia projektanta oznacza to, że musisz opuścić swoje podstawowe środowisko CAD-BIM, aby zobaczyć zmiany w innym programie lub w platformie opartej na cloud. Następnie wyniki te muszą zostać zaktualizowane w Twoim własnym modelu.

BIM-CAD dla inżynierów budowlanych, STRAKON, idzie w dobrym kierunku. Tutaj dane IFC mogą być bezpośrednio odczytywane, dzięki czemu mogą być natychmiast przetwarzane jako prawdziwe obiekty STRAKON i ostatecznie wykorzystywane do tworzenia planów. Mogą to być modele lub częściowe modele z innych dyscyplin lub po prostu przełomowe rozwiązania z planera TGA. Dane IFC mogą być również włączone do projektu przez odniesienie. Przykładem tego jest integracja pod-modelu, do którego odwołuje się inny specjalistyczny planista, a który w przypadku zmian można wymienić za pomocą jednego przycisku.

Porównanie modeli i współpraca BIM bezpośrednio w jednym programie - bezpośrednio w programie CAD
Porównanie modeli

Co więcej, modele innych firm mogą być również wykorzystywane jako modele porównawcze w celu uzyskania porównania wydajności docelowej. W tym przypadku wykorzystywana jest zintegrowana kontrola modelu w firmie STRAKON. Możesz porównać swój własny model z innymi modelami. Można również porównać np. model IFC architekta sprzed 2 tygodni z aktualnym plikiem IFC architekta w STRAKONIE. Nawet konflikty we własnym modelu są błyskawicznie wyświetlane za pomocą funkcji sprawdzania modelu.

Piękno tych wszystkich możliwości polega na tym, że wyniki kontroli konfliktu mogą być natychmiast wykorzystane jako prawdziwy szablon do korekty modelu. Oznacza to, że można wyświetlać zmiany w projekcie bezpośrednio w programie CAD i wprowadzać na nim dokładne poprawki. Projektant nie musi uczyć się żadnych innych systemów oprogramowania i może skutecznie wdrażać zarządzanie zmianami za pomocą firmy STRAKON.
Jesteś zainteresowany?

Pozwól nam bez zobowiązań doradzić i dowiedz się, jakie korzyści zaoferować może Ci nasze oprogramowanie.

Prezentacje

Obejrzyj niewiążącą demonstrację produktów DICAD przez Internet.

BIM - Building Information Modeling

Co to jest BIM?

BIM oznacza Building Information Modeling modelowanie informacji o budynku. Ten proces planowania koncentruje się w szczególności na bezpieczeństwie kosztów, przestrzeganiu harmonogramów, poprawie jakości i szybkim osiągnięciu celu.

Dowiedz się więcej na temat "BIM":

BIM w projekcie konstrukcyjnym