STRAKON – BIM-CAD dla inżynierów budownictwa we wszystkich obszarach planowania!

Firma DICAD, producent oprogramowania budowlanego z Kolonii, co roku intensywnie rozwija BIM-CAD "STRAKON" dla inżynierów budownictwa.

Od klientów oczekuje się wiele, gdyż co roku udostępniana jest duża liczba nowych ulepszeń, które mogą być wykorzystane w codziennej pracy przy projektowaniu konstrukcji. Jednak, aby maksymalnie ułatwić użytkownikom STRAKONa, nowe procesy i możliwości są prezentowane w ramach internetowego spotkania użytkowników. Co roku jest to entuzjastycznie przyjmowane przez ponad 3000 osób.

Planowanie zbrojenia 3D

Współpraca z klientami, "ucho" do praktyki, jak również ogromnie szybka realizacja życzeń klientów, pozwoliły STRAKONowi dojrzeć do pozycji lidera BIM-CAD dla inżynierów budownictwa. Inżynierowie mostów mogą korzystać z bezpłatnego zintegrowanego projektanta mostów/tuneli do planowania parametrycznie złożonych mostów, od projektu do wykonania. Projektanci budownictwa i budownictwa przemysłowego mogą dzięki STRAKON-owi pracować nad najróżniejszymi projektami szybko i na najwyższym poziomie. Również wycieczka w kierunku planowania architektonicznego jest łatwo możliwa z STRAKONEM. Wielu klientów planuje projekty z zakresu inżynierii lądowej, gdzie STRAKON również wyróżnia się bardzo elastycznymi narzędziami do modelowania. Druga część klientów firmy STRAKON zajmuje się między innymi prefabrykacją budowlaną. Tutaj STRAKON jest wiodącym CAD-em na rynku. W obszarze budownictwa półprefabrykowanego STRAKON dzięki know-how firmy bauBIT stał się jednym z najnowocześniejszych i najszybszych narzędzi do automatycznego planowania stropów i ścian. Za pomocą tego narzędzia można również łatwo wdrożyć kontrolę procesów produkcyjnych w ramach Industrie 4.0. Mowa tu o systemach zgrzewania siatek, automatach gnących, frezowaniu szalunków, laserach/beamerach/VR, systemach cyrkulacji, drukarkach 3D, wymianie danych ERP itp.

Jako prawdziwe narzędzie BIM, STRAKON jest w samym środku procesu BIM projektowania strukturalnego i aktywnie wspiera użytkownika w projektach BIM. Wykracza to daleko poza czystą wymianę za pośrednictwem IFC poprzez połączenie z platformami współpracy BIM, takimi jak BIMcollab, z bazami danych BIM, takimi jak BIMcatalogs.net, z dużą ilością części wbudowanych przez producentów w formacie STRAKON lub wymianę z programami do analizy strukturalnej.

Nowo opracowane jądro obliczeniowe 3D oraz zupełnie nowe zbrojenie Cube do bezpośredniego wprowadzania do modelu 3D sprawiają, że STRAKON jest najnowocześniejszym narzędziem w dziedzinie CAD dla inżynierów budownictwa. Wreszcie, kompetentny zespół infolinii, z krótkim czasem reakcji i szybką informacją zwrotną, dopełnia wygląd i filozofię firmy i produktu DICAD. W ścisłej współpracy użytkownicy STRAKON i pracownicy DICAD kształtują przyszłość znakomitego oprogramowania BIM CAD!

Czy jesteś już na tym etapie?

Jesteś zainteresowany?

Pozwól nam bez zobowiązań doradzić i dowiedz się, jakie korzyści zaoferować może Ci nasze oprogramowanie.

Prezentacje

Obejrzyj niewiążącą demonstrację produktów DICAD przez Internet.

BIM - Building Information Modeling

Co to jest BIM?

BIM oznacza Building Information Modeling modelowanie informacji o budynku. Ten proces planowania koncentruje się w szczególności na bezpieczeństwie kosztów, przestrzeganiu harmonogramów, poprawie jakości i szybkim osiągnięciu celu.

Dowiedz się więcej na temat "BIM":

BIM w projekcie konstrukcyjnym