Nowe oprogramowanie do planowania półfabrykatów, takich jak podwójne ściany i stropy prefabrykowane firmy DICAD

Jak można sobie wyobrazić najnowocześniejsze zautomatyzowane planowanie półfabrykatów w dzisiejszych czasach? Odpowiedź nadchodzi z DICAD.

Firma DICAD, wraz z austriacką spółką zależną bauBIT Software & Service GmbH, posiadającą wieloletnią wiedzę w zakresie zautomatyzowanego projektowania Półfabrykatów, opracowała nową technologię Cube "STRAKON HFT" dla przemysłu półproduktów.

W ostatnich latach STRAKON stał się wiodącym systemem CAD BIM w branży dzięki nowym rozwiązaniom w specjalnie opracowanym jądrze obliczeniowym 3D/BIM "STRAKON Cube". STRAKON wspiera planowanie 2D/3D/BIM w obszarach inżynierii budowlanej, inżynierii lądowej, budowy mostów, prefabrykatów konstrukcyjnych, a teraz także w automatycznym planowaniu półfabrykatów. To sprawia, że STRAKON jest platformą CAD dla inżynierów budownictwa do wszystkich zadań od projektowania konstrukcji po architekturę.

Półfabrykaty
Półfabrykaty

Nowe półfabrykaty STRAKON HFT dla sciana podwójna lub. puste ściany, ściany, izostrady i Stropu elementowany mają wymagania, aby były bardzo łatwe w obsłudze i wspierały bardzo szybkie i zautomatyzowane planowanie. STRAKON może być również w pełni zintegrowany z procesem BIM. Oznacza to, że różne punkty widzenia są optymalnie uwzględniane. Jeśli zakład produkujący płyty ma zamówienie na dostawę kilku płyt elementowych, często nie jest zainteresowany modelem 3D. W tym przypadku nacisk kładzie się na importowanie rzutów kondygnacji DWG lub PDF albo szybkie przechwytywanie rzutów kondygnacji w celu szybkiego generowania płyt elementów wraz ze wszystkimi dokumentami projektowymi, w tym weryfikacjami, oraz cyfrowego przekazywania ich do produkcji..

Elementy półprefabrykowane z balkonem
Elementy półprefabrykowane z balkonem

Innym przykładem może być sytuacja, w której zakład produkujący prefabrykaty otrzymuje zamówienie na kilka grup produktów, takich jak ściany, stropy, schody i balkony. W tym przypadku sensowne jest myślenie o projekcie jako o całości i przetwarzanie wszystkiego w jednym modelu w programie STRAKON. W ten sposób każdy pracownik może skoncentrować się na swojej pracy i ukryć inne zadania. Tylko wtedy, gdy na przykład projektant ścian wnikliwie obserwuje pracę swojego kolegi, który planuje balkony, może dokładnie zobaczyć, gdzie należy obniżyć zewnętrzną powłokę podwójnej ściany. W podobnym przykładzie projektant stropów współdziałałby z projektantem schodów. Ponadto klient może przesłać projekt 3D za pomocą IFC. Następnie ściany można natychmiast przekształcić z IFC na ściany podwójne. Oczywiście możliwe byłoby również wcześniejsze dostosowanie ścian na podstawie IFC. STRAKON HFT obejmuje cały łańcuch procesów, od planowania do układania, alokacji palet oraz kontroli produkcji.

Nowe rozwiązanie dla Półfabrykatów STRAKON HFT zostanie bezpłatnie zaprezentowane wszystkim zainteresowanym jednostkom produkcyjnym i planistom w trakcie pokazu na żywo w Internecie, aby przekonać się, jak proste i nowoczesne jest to nowe oprogramowanie. Pierwsze zakłady już przestawiły się na to innowacyjne i praktyczne rozwiązanie.

Półfabrykaty ze schodami
Półfabrykaty ze schodami

DICAD wyznacza nowe standardy w projektowaniu strukturalnym. Zainteresowanie wzbudzone? Pozwól nam pokazać Ci proste i szybkie rozwiązanie Twoich zadań w STRAKONIE na żywo, poprzez prezentację online. Już teraz umów się z nami na spotkanie!

Jesteś zainteresowany?

Pozwól nam bez zobowiązań doradzić i dowiedz się, jakie korzyści zaoferować może Ci nasze oprogramowanie.

Prezentacje

Obejrzyj niewiążącą demonstrację produktów DICAD przez Internet.