Nowe rozwiązanie branżowe dla półprefabrykatów "w drodze"!

Nowe rozwiązanie branżowe do planowania i produkcji półprefabrykatów od DICAD jest w praktycznym użyciu od grudnia 2022 roku.

Co się za tym kryje?

Dzięki swojemu rozwiązaniu CAD austriacka firma bauBIT ustanowiła punkt odniesienia dla planowania półprefabrykatów w przemyśle pod względem szybkości. Wraz z przejęciem bauBIT przez DICAD, wiedza ta została przeniesiona do STRAKON. STRAKON to nowoczesny program CAD dla inżynierów budownictwa z nowo opracowanym rdzeniem obliczeniowym 3D dla budownictwa, inżynierii lądowej i wodnej, inżynierii lądowej i konstrukcji prefabrykowanych. Nowe programowanie w dziedzinie konstrukcji półprefabrykowanych uzupełnia portfolio DICAD w zakresie CAD dla inżynierów budownictwa. Podstawą nowego rozwoju był transfer wiedzy z bauBIT, skupienie się na prostej obsłudze i szybkości planowania.

Planowanie CAD podwójnych ścian, płyt stropowych, balkonów i schodów w jednym modelu
Planowanie CAD podwójnych ścian, płyt stropowych, balkonów i schodów w jednym modelu

Jakie nowe produkty można projektować za pomocą tego rozwiązania?

Oprócz konstrukcyjnych elementów prefabrykowanych, które są już planowane za pomocą STRAKON w większości zakładów prefabrykacji, możliwe jest teraz również przetwarzanie produktów z sektora konstrukcji półprefabrykatów. Dotyczy to elementowania filigranów i stropów monolitycznych, a także ścian podwójnych, monolitycznych i izolowanych. Planowanie transportu lub planowanie stosów i alokacja palet do planowania produkcji są również zintegrowane. Połączenie z ERP i produkcją jest również standardem.

Czy ktoś już planuje wykorzystanie nowych możliwości STRAKON w zakresie konstrukcji półprefabrykowanych?

Pierwsze zakłady prefabrykacji pracują z tym nowym rozwiązaniem w praktyce od 2022 roku i zdobyły dobre doświadczenie. Są to zakłady, które w przeszłości projektowały przy użyciu szerokiej gamy systemów CAD. Zakłady te były pod wrażeniem nowoczesnej struktury, a także szybkości i łatwości obsługi modułów półprefabrykatów w STRAKON. Kontrola produkcji również przebiega sprawnie, ponieważ w tym obszarze wykorzystywane są sprawdzone od dziesięcioleci struktury bauBIT. To samo dotyczy interakcji z branżowymi systemami ERP.

Co nowe rozwiązanie dla półprefabrykatów od DICAD oznacza dla branży?

Branża półprefabrykatów jako całość czerpie korzyści z tego rozwoju. Prędzej czy później bauBIT nie byłby w stanie kontynuować działalności samodzielnie. Z jednej strony przejęcie i nowy rozwój przez DICAD zapewni, że w przyszłości nadal będzie dostępne oprogramowanie do szybkiego planowania półprefabrykatów, które jest łatwe w użyciu i będzie dalej rozwijane z wieloma innowacjami. Z drugiej strony ma to również wpływ na zwiększenie konkurencji w zakresie rozwoju cen na rynku CAD, dzięki czemu doskonałe oprogramowanie będzie można również kupić w rozsądnych cenach w przyszłości.

Planowanie półfabrykatów CAD
Planowanie półfabrykatów CAD z obsługą montażu
Jesteś zainteresowany?

Pozwól nam bez zobowiązań doradzić i dowiedz się, jakie korzyści zaoferować może Ci nasze oprogramowanie.

Prezentacje

Obejrzyj niewiążącą demonstrację produktów DICAD przez Internet.