Najnowocześniejszy system CAD dla inżynierów budownictwa od DICAD - STRAKON 2024

Jak określić, czy system CAD będzie towarzyszył Twojemu biuru w przyszłości, czy raczej go spowolni? Powinieneś zadać sobie następujące pytania:

 • Czy system CAD jest stale rozwijany przez większy zespół programistów?
 • Czy system jest oparty na nowym rdzeniu obliczeniowym 3D z najnowszymi językami programowania?
 • Czy system jest zorientowany na zadania praktyczne?
 • Czy życzenia klientów i zainteresowanych stron są traktowane poważnie i odzwierciedlane w nowych wersjach programu?
 • Czy system CAD stale dostosowuje się do automatyzacji i cyfryzacji branży?
 • Czy projekty 3D/BIM mogą być projektowane za pomocą tego systemu z uwzględnieniem wszystkich wymagań dotyczących modeli, danych, certyfikatów i komunikacji?
 • Czy system ten może przetwarzać wszystkie zadania związane z projektowaniem konstrukcji, np. konstrukcje budowlane i inżynieryjne, a także konstrukcje mostowe, konstrukcje budowlane i półfabrykaty z kontrolą produkcji, inżynierię lądową, architekturę dla projektantów konstrukcji, różne materiały, takie jak beton, stal, drewno, mur?
 • Czy zadania wykonywane za pomocą tego oprogramowania CAD mogą być przetwarzane szybko, profesjonalnie poprawnie i z bardzo dobrą wizualizacją planu?
 • Czy producent systemu CAD aktywnie wspiera użytkownika podczas zmiany oprogramowania?
 • Czy producent oprogramowania oferuje kompetentne i szybkie porady hotline od wykwalifikowanych specjalistów?
 • Czy dostawca oprogramowania jest skonfigurowany w taki sposób, aby firma mogła być z powodzeniem kontynuowana przez kolejne pokolenia?

Możesz odpowiedzieć "Tak" na wszystkie pytania, jeśli używasz STRAKON od DICAD!

Najnowocześniejsze planowanie zbrojenia

Wprowadzając innowacje w STRAKON 2024, DICAD jak zwykle odpowiedział na życzenia użytkowników. W obszarze planowania zbrojenia, nowo opracowane zbrojenie Cube nie tylko imponuje użytkownikom STRAKON. Intuicyjne wprowadzanie danych umożliwia bardzo szybkie planowanie zbrojenia, nawet w przypadku złożonych komponentów bezpośrednio w modelu 3D. Planowanie prętów i siatek jest obsługiwane graficznie w modelu 3D w taki sposób, że szybko uzyskuje się bardzo dobry przegląd praktyczności planowania. Ze względu na rosnącą automatyzację planowania zbrojenia, np. poprzez systemy spawania siatek, STRAKON 2024 zapewnia różnorodne funkcje dostarczające profesjonalne i szybko generowane dane dla takich systemów.

Intuicyjne planowanie 3D w zespole dla różnych projektów budowlanych

Dalszy rozwój STRAKON nadal koncentrował się na funkcjach edycji do planowania modeli 3D. Jednoczesna praca zespołowa nad projektem z kilkoma pracownikami została również ulepszona w STRAKON 2024. Przetwarzanie dużych i małych projektów w budownictwie, inżynierii lądowej i wodnej oraz budowie mostów w modelu 3D jest nie tylko wydajne, ale także przyjemne.

Cyfrowe planowanie projektów BIM za pomocą CAD

Temat BIM (Building Information Modelling) pojawił się w inżynierii budowlanej. Wiele biur pracuje nad projektami, w których klient narzuca i określa BIM. Odbywa się to w różnym stopniu szczegółowości. Jednak coraz więcej "prawdziwych" projektów BIM jest opracowywanych, w których wymieniane są nie tylko modele 3D, ale także dane zawarte w modelach. STRAKON 2024 zapewnia optymalne zarządzanie danymi, dzięki czemu można spełnić wymagania AIA (wymagania dotyczące informacji o kliencie), zwłaszcza w odniesieniu do BIM.

Budownictwo prefabrykowane we wszystkich jego aspektach

Temat konstrukcji prefabrykowanych szybko rozwija się również w STRAKON. Procesy planowania prefabrykatów konstrukcyjnych zostały jeszcze bardziej zoptymalizowane, dzięki czemu planowanie prefabrykatów konstrukcyjnych w STRAKON 2024 jeszcze bardziej przyspieszyło. Ponadto planowanie półproduktów w STRAKON 2024 osiągnęło wysoki poziom. Dotyczy to produktów takich jak podwójna ściana, ściana monolit, ściana izolowana i płyta stropowa, które wywołują poruszenie w branży.

CAD planowanie-elewacji
Planowanie elewacji CAD za pomocą STRAKON 2024
Jesteś zainteresowany?

Pozwól nam bez zobowiązań doradzić i dowiedz się, jakie korzyści zaoferować może Ci nasze oprogramowanie.

Prezentacje

Obejrzyj niewiążącą demonstrację produktów DICAD przez Internet.

BIM - Building Information Modeling

Co to jest BIM?

BIM oznacza Building Information Modeling modelowanie informacji o budynku. Ten proces planowania koncentruje się w szczególności na bezpieczeństwie kosztów, przestrzeganiu harmonogramów, poprawie jakości i szybkim osiągnięciu celu.

Dowiedz się więcej na temat "BIM":

BIM w projekcie konstrukcyjnym